pátek 17. října 2014

Novinky - září 2014

Nejenže spadalo listí na zahradě, ale i mě do klína spadlo pár zajímavých kousků.  Velké množství her se mi podařilo vyměnit, nicméně nejvíce musím poděkat Retroborci.  Rozhodl se zbavit prakticky celé své sbírky a velká její část připadla právě mě. Díky němu nyní mám podstadnou část must-have RPG na odcházející generaci konzolí a handheldů.
A nyní již obligátně s ohledem na japonský princip seniorality a úcty ke stáří. Voilá, díky výměně se Stefim a Luksimonem se výrazněji rozrostla sbírka na NES. 
Součástí výměny byly tedy jen cartridge. Krabičky od NESkových her jsem měl již doma prázdné delší dobu. Dostal jsem je od postaršího pána, který také sbírá, ale krabičky doma nepotřebuje. Sonic na GBA se připletl k fotce náhodou. Byl součástí jedné výměny.
Se SNESkou jsem také nezahálel. Narazil jsem na jednu zašantročenou aukci na aukru. Kup teď, bez fotek, ale za super cenu. Nakonec jsem neváhal a zagamblil si na 9 SNESkových her, pouze konzole a ovladač byli jisté (nafocené). Nakonec dorazila tato sestava. Tedy mimo Phalanx, který jsem měnil se Stefim a Parodius, který jsem si domluvil jinde. Avšak zbytek sestavy celkem přimeřený, radost udělal zejména Super Turrican a R-Type. Na fotce pak chybí pár kousků, poněvadž se jednalo o nezajímavé duplikáty (Super Tennis, Harleys Humongous Quest a Tiny Toon Bust Loose).
K tomu všemu byla samozřejmě konzole, kterou asi každý zná a není třeba fotit. Okamžitě jsem na ni našel i zájemce, protože mně by se doma na ni jen prášilo. Ovšem, co asi každý nezná, je tento pěkný arkádový ovladač. Narazil jsem na něj poprvé a musím říct, že díky němu se zase o takový gamble nejednalo. Jeden takový stejný jsem ještě v ČR neviděl. Podobný má snad jen majitel Arcade Muzea.

Velký generační skok. Na Wii jsem od Retroborce získal Last Story a Fire Emblem. Minulý měsíc mi prodal Xenoblade Chronicles a tak spolu s Pandoras Tower se uzavřel kruh nejlepších RPG na Wiičko. A nyní mě čeká tak 200-300 hodin hracího času. Chibi-Robo doplnil moji nepříliš velkou sbírku her na Gamecube.
V poslední řadě DSko. Zde jsem měl možnost doplnit také velké množství RPG, k tomu třeba i velmi dobrou akční hru Aliens. Mimo to JRC mělo letní slevy, tudíž Castlevanii za 150,- se nedalo odolat, stejně jako Wario DIY za 100,- a Inazuma Eleven 2 za 200,-. Jen škoda, že nakonec nedorazil objednaný preowned Fire Emblem na DS. Toho jsem již nějakou dobu nikde neviděl a rozhodně bych by se za 200,- hodil. Více zajímavostí o DS hrách si můžete přečíst v předchozím článku.


Žádné komentáře:

Okomentovat