čtvrtek 18. září 2014

Do čeho píchnout na DSku?!

Na NDS toho vyšlo nespočetně a knihovna se pomalu uzavírá. Nejsem si ani vědom, zda se má ještě něco vydat. A tak jako správný sběratel jsem začal procházet a sbírat rozumy, co kde do budoucna pořídit. Hlavně pohledat u čeho se dá očekávat v nejbližších letech nárůst ceny. Ne tak kvůli tomu, abych vydělal nějakou korunku. Stejnak nejsem schopen se zbavovat skoro žadných her, které nemám dvakrát. Spíš se chci vyhnout budoucím přepáleným cenám. Jak jsem ale zjistil, na netu nejsou žádné rozumné tipy či seznamy jako jsou třeba pro starší hry.
Narazil jsem na několik starých článků. Nicméně jejich autory byli většinou hráči z USA, takže dle toho vypadali i jejich seznamy. Mnohdy jsem narazil na tipy jako barbie, koňo-friendly hry, které údajně mají být vzácné. Hovno. I první Barbie hra na NES nestojí ani za lognutí na ebay. Musel jsem tedy začít hledat sám, prolézat fóra a střípek po střípku skládat informace. Předem upozorňuji, že obvious hrám jsem se záměrně vyhnul. Samozřejmě, že když narazím na Zeldu, Maria, Metroida, Castlevanii za dobrou cenu, tak je bez mrknutí oka beru. K tomu nepotřebuju žádnou nápovědu.Tak snad to třeba někomu pomůže, případně když se bude chtít zbavit hry ze seznamu, může mi ji rovnou nabídnout. Seznam samozřejmě není ani finální a pokud by vám v seznamu něco chybělo, tak dejte rozhodně vědět.

Seznam je postaven veskrze z evropských her:
Suidoken Tierkreis

Metal Slug 7 - hra metal Slug si už po dekádu drží svoji kvalitu. A vzhledem k poptávce a značně menšímu množství vydaných her, lze očekávat růst její ceny.

Game Watch Collection - vyšlo pouze pouze v Nintento clubu, tudíž množství je značně omezené

Fire Emblem

Chrono Trigger

FINAL FANTASY TACTICS A2 Grimoire of the Rift

Kirby: Mouse Attack

Okamiden

Rune Factory 1 a 3

Tingle Balloon Fight- dovolil jsem si přihodit i tuto hru, vyšla sice pouze v japonském Nclubu, ale poptávka po ní roste v na evropských ebayích.

One Piece Giant Battle
Crystal Mines - lidé mnohdy berou Austrálii jako součást evropského regionu, protože Nintendo vydává na konzole jak v Evropě, tak Austrálii hry formátu PAL. V tomto případě se jedná o velmi zajímavou hru, která lze sehnat v pouze v Austrálii.

Diamond Trust of London - je sice v americké krabičce, ale hra je multiregion. Vyšla jako zajímavý projekt na kickstarteru a stále je k dispozici.

A 4 kousky, které by v tomto seznamu neměly chybět, avšak podařilo se mi je již sehnat.
Disgaea

Ještě jsem ani nerozbalil. Ale musím poděkovat kolegovi, když se zbavolal své DS sbírky, tak si vzpomněl si na mě.


Luminous Arc
Když není první díl, pořídí se aspoň dvojka v edici s CD.


The World Ends with You

Prozatím mám doma pouze americkou verzi.
Dragon Quest V - oproti dalším DQ hrám bylo vydáno menší množství
Dragon Quest ke mně dorazil až ze Slovenska. Deklarován byl jako nový a zabalený. Dorazil však v celofánu s 50 hodinami uloženého hraní. Plus díra v přebalu. Chlap se se mnou ještě hádal, že to není možný a házel to na nějakej obchod, kde hru koupil.

Hry vydané v  různých limitovaných edicích:
Dementium I+II edition - v Německu vyšla hra Dementium v doublepacku, pro sběratele určitě velmi zajímavá záležitost.

Might Magic: Clash of Heroes  - ve Španělsku byla vydána jako limitovaná edice ve velké krabici s figurkami.
Zelda Spirit Track - pro změnu vydáno v plechové krabici

Sonic Classics Collection Collectors EditionSonic Colours Special Edition


Lego Batman 2 DC Super Heroes Toy Edition - hrajete si s legem? Pak je to jasná volba, ke hře získáte i pár kostek.

Mimochodem žádnou z těchto her nevlastním, fotky limitek jsem si vypůjčil z různých webů.


Co chtít dále: Docomodake, Full Metal Alchemist, Lost in Blue (1-3), Chibi Robo: Park Patrol (AUS), Ninjatown, Meteos, Zoo Keeper, Another Code, Tingles Rosy Rupeeland, Solatorobo, Lunar Knights, Giana Sisters, Devil Survivor 2, Soul Bubbles, Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer, Dementium II, Nanostray 1 i 2, Taos Adventure, Solatorobo, Moon, Phantasy Star, Lunar Genesis, Valkyrie Profile, Avalon Code, Dragon Quest IV, Infinite Space, Lux-Pain, Castlevania 3x, Flower Sun and Rain, Dragon Quest Heroes: Rocket Slime, Knights in the Nightmare, Commando: Steel Disastser (US, ve spolupráci s CZ studiem Cinemax)

Korg DS-10 synthetizer, My Japanese Coach, My Chinese Coach

Žádné komentáře:

Okomentovat