pondělí 28. dubna 2014

Novinky za měsíc duben

Za tento měsíc jsem se za hrami příliš nehonil, tak toho nemám mnoho. Nicméně ještě pár věcí očekávám, tak by toho nakonec mohlo být více.

Sehnal jsem v řadě již šesté Nintendo 64 v krabici. Těžko to ještě považovat za úlovek, krabice je v horším stavu, manuály nejsou k dispozici a chybí jumper pak. V mylném domnění jsem čekal, že konzole bude fungovat i bez něj. Ale google poučil, že bez jumper paku je v konzoli přerušen jeden obvod a díky tomu zůstane obrazovka černá jak tma. Ani krabice se neukázala ničím výjmečná, protože kromě přední strany z nápisem Limited Edition je zbytek potisku stejný jako na obyčejných nelimtovaných verzích (které mám již tři). Tak snad finálně nejvíce potěšil zlatý N64 ovladač, který se bude výborně hodit k hraní Ocariny a Majora Masks. A vzhledem k tomu, že jsem celou krabici vyměnil za dvě NESkové hry v krabičkách (Excite Bike a Spy vs. Spy), tak to zase tak špatná akvizice nebyla.
Dále jsem získal dva kousky na Nintendo DS. První Orc n Elves jsem již zmiňoval v předchozím článku, poněvadž mě zaujala česká lokalizace potisku. Dnes bych snad jen doplnil, že hru mám v tuto chvíli dohranou a prvotní rozpaky se rozplynuly. Snad se co nevidět pochlubím celkovými dojmy v dalším krátkém článku. Pak do sbírky vstoupila Pandoras Box Professora Laytona. Zatím jsem ji ani nevybalil z celofánu a ani se mi do toho moc nechce. Vyšla mě super levně -35,- plus poštovné. Ale zdá se, že je z některé ze skandinávských zemí. Tak asi zůstane na dobro na poličce.
Další nepříliš retro kousky do sbírky jsou Metroid Trilogy a Monster Hunter Tri na Wii. Sběratelská edice Metroida je již nyní docela zásadní kousek, který roste na ceně co den. Nebylo tedy o čem přemýšlet, když se objevil za rozumnou cenu. Musel jsem ho však koupit spolu s konzolí a tím Monster Hunterem, což se stalo osudné Lovci monster. Omylem jsem při zpětném prodeji konzole nechal jeho disk v mechanice a tak mám teď prázdnou krabičku. Kupce se samozřejmě ani nenamáhal odepsat, aby mi hru poslal zpět. Po pár urgencích jsem to vzdal.
Jako u dalšího lapsu bych se pozastavil u tří nových komplet NES her. Objevily se na aukru v jedné aukci a cenově vycházely na 200,- kus. No paráda, u nás už NESek moc nebývá a tak jsem vůbec nepřemýšlel a kupoval. Dokonce ani po následném zaplacení mi nebylo nic divné. Až potom, co mi došly domů a začal jsem je skládat mezi hry, se ukázalo, že dva kousky již vlastně mám. Proto jedno ponaučení, při větších sbírkách si neustále kontrolujte a aktualizujte seznamy her, co máte, jinak budete kupovat duplikáty. Já jsem je samozřejmě v seznamu zapsané měl, akorát jsem do něj nekoukal, protože jsem byl přesvědčen, že hry zcela určitě nemám.
A konečně se dostáváme ke třem posledním hrám, tentokrát na GBA. Moc to ani nestojí za zmínku, získal jsem je v bundlu 12 her. A pouze tyto tři kousky si chci nechat. Zbytek her můžete najít v sekci prodej. DOOM si chci nechat jen tak z principu, Tonyho Hawka jsem hrával na Game Boyi v tehdejší době a mám na něj dobré vzpomínky. A co se týče fotbálku od Davida Beckhama, zaujalo mě, že se velmi úspěšně umísťuje v hitparádách nejhorších her na Game Boy Advance. U některých lidí dokonce způsobuje pomatení. Doporučit můžu zejména video s názvem The Game Fuck Fuck Fucker Fucking Fucker David. Jeho autor je poněkud zmatený člen Ku-Klux-Klanu s hláskem milého teplouška.

Žádné komentáře:

Okomentovat